29 sierpnia 2017

Walczą juniorzy…

Polonia Warszawa i Escola punktują...

Czwarte zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach Centralnej Ligii Juniorów odniosła Polonia Warszawa. Tym razem pokonała przy Konwiktorskiej UKS SMS Łódź 3:2. Pierwszą bramkę dla Czarnych Koszul, już w 4. minucie gry strzelił, powołany niedawno do reprezentacji Polski U-19 Daniel Pik. Rywale wyrównali po trafieniu Patryka Makucha i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1. Po przerwie ponownie na prowadzenie wyprowadził gospodarzy Piotr Garbaczewski. Jednak i tym razem łodzianie odpowiedzieli trafieniem Kacpra Dziuby. Wynik 2:2 utrzymał się tylko przez 60 sekund. Moment rozprężenia w szykach gości wykorzystał Daniel Ostaszewski, ustalając wynik meczu na 3:2 dla Polonii. Trzy punkty zainkasował także Znicz Pruszków, pokonując na swoim boisku Motor Lublin 2:0. Obie bramki w tym meczu padły po przerwie. Prowadzenie dla podopiecznych trenera Roberta Kochańskiego uzyskał Mateusz Kinast, a drugiego gola zdobył Karol Potrzebowski. Bardzo cenny remis z Białegostoku przywieźli piłkarze Wisły Płock, a niewiele zabrakło aby nasi piłkarze cieszyli się tam ze zwycięstwa. Płocczanie prowadzili z Jagiellonią po bramce Krystiana Ogrodowskiego, strzelonej tuż po przerwie. Dziesięć minut później Kacper Kucharski podwyższył na 2:0 dla Wisły. Gospodarzom dopiero w samej końcówce udało sie odrobić straty. Jakub Konon dwukrotnie pokonał bramkarza Wisły i mecz zakończył się remisem 2:2. Legia po raz kolejny przełożyła swój mecz na wrzesień.
 W spotkaniach Ekstraligi U-19, walcząca o awans do CLJ Escola Varsovia podejmowała na swoim boisku na Tarchominie stołeczną Polonię. Gospodarze po bramce Łukasza Uthe – Nowaka prowadzili do przerwy 1:0. W drugiej połowie Czarne Koszule wyrównały dzięki bramce Dominika Ołdaka i mecz zakończył sie remisem 1:1. W pozostałych spotkaniach Agrykola uległa przy Myśliwieckiej Zniczowi Pruszków 1:5, a Legionovia wygrała u siebie z Unią Warszawa 4:1. UKS Varsovia pauzowała, ponieważ z rozgrywek wycofał się zespół UKS Bródno.
 W Centralnej Lidze Juniorów U-17, Escola Varsovia bezbramkowo zremisowała u siebie ze Stomilem Olsztyn, a wyjazdowy mecz Legii z SMS-em Łódź został przełożony na 6 września. W Ekstralidze siedemnastolatków, prowadząca w tabeli Polonia Warszawa pokonała u siebie Józefovię 3:0. Dla zespołu trenera Marcina Parzuchowskiego dwa gole strzelił  Przemysław Cieślak, a trzecie trafienie dołożył Eryk Karolewski. W innych meczach: Drukarz uległ Zniczowi Pruszków 1:2, a Gwardia w takim samym stosunku Białym Orłom. W ostatnim spotkaniu Ursus zremisował z Radomiakiem 1:1.
 W drugiej kolejce Centralnej Ligi Trampkarzy U-15 doszło do derbowego starcia Escoli Varsovia z Legią. Na sztucznej nawierzchni przy ulicy Fleminga lepsi okazali się gospodarze zwyciężając 3:0, Wszystkie bramki dla zespołu trenera Konrada Dousy strzelił Gracjan Grot. Pierwsza padła po szybkiej akcji prawą flanką i dokładnym dograniu Patryka Pytlewskiego, druga po błędzie bramkarza Legii Jakuba Kowyni, a przy trzeciej asystował Stanisław Popiel.