7 grudnia 2021

AZS Politechnika Warszawska zdobywcą Pucharu Polski w futsalu na szczeblu Mazowieckiego ZPN

Drużyna AZS Politechnika Warszawska wygrała finałowy turniej Pucharu Polski w futsalu mężczyzn na szczeblu Mazowieckiego ZPN i wywalczyła prawo gry w ogólnokrajowych rozgrywkach pucharowych.

W rozegranym w sobotę 4 grudnia w Mławie turnieju wzięły udział cztery drużyny – zwycięzcy rozegranej w listopadzie II rundy. Najlepszy okazał się AZS Politechnika Warszawska, który w finale pokonał gospodarza turnieju – Joker Mława.

Półfinały
AZS Politechnika Warszawska – RB Soccer Team Ciechanów 7:2
Victoria Solec – Joker Mława 3:3 (karne: 4:5)

Finał
AZS Politechnika Warszawska – Joker Mława 6:4

Mecz o 3 miejsce
RB Soccer Team Ciechanów – Victoria Solec 4:2

Wyróżnienia indywidualne:
Najlepszy zawodnik: Kamil Głowacki (Joker)
Najlepszy strzelec: Patryk Kultys (AZS Politechnika Warszawska)
Najlepszy bramkarz: Jakub Czajka (AZS Politechnika Warszawska)

Zwycięstwo w finałowym turnieju oznacza, że AZS Politechnika Warszawska uzyskał prawo gry w Pucharze Polski w futsalu mężczyzn na szczeblu krajowym. W pierwszej rundzie zespół ze stolicy trafił wolny los. Rywala w drugiej rundzie pozna natomiast w weekend 18-19 grudnia. Mecze II rundy zostaną rozegrane w styczniu.

Puchar Polski w futsalu mężczyzn harmonogram
I runda – z udziałem zwycięzców zmagań pucharowych na szczeblu wojewódzkim i klubów drugiej ligi (11-12 grudnia)
II runda – zwycięzcy pierwszej rundy, kluby ekstraklasy i I ligi (6 stycznia)
III runda – zwycięzcy II rundy (5-6 lutego)
IV runda – zwycięzcy III rundy (23 lutego)