16 stycznia 2023

Diamenty Warszawy wicemistrzyniami kraju!

W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w futsalu U-17 Diamenty Warszawa sięgnęły po Wicemistrzostwo kraju!

W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w futsalu U-17 Diamenty Warszawa sięgnęły po wicemistrzostwo kraju!

W dniach 13-15 stycznia w Głogówku rozgrywane były Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w futsalu U-17. Wzięły w nich udział aż 3 mazowieckie ekipy, za które mocno trzymaliśmy kciuki: UKS Mazovia Grodzisk Mazowiecki, UKS Ząbkovia Ząbki oraz Diamenty Warszawa!

W fazie grupowej Ząbkovia grająca w niezwykle silnej grupie z UKS SMS Łódź i Beniaminkiem Krosno zajęła 3. lokatę z 4 pkt na koncie i bilansem bramkowym 12-8 za swoimi plecami pozostawiając gospodarzy – Rolnik Głogówek. Mazovia Grodzisk Mazowiecki podobnie jak zawodniczki z Ząbek niestety nie awansowała do fazy pucharowej zajmując w swojej grupie 4. lokatę z zerowym dorobkiem punktowym i bilansem 1-14 (z grupy tej z 1. miejsca awansowały późniejsze mistrzynie z BTS Rekord Bielsko-Biała).

Po złoto sięgnęły zawodniczki Rekordu Bielsko-Biała, które pokonały w wielkim finale reprezentujące Mazowsze Diamenty Warszawa 3:2 (1:1). Brąz zdobyły zawodniczki Trójki Weronica Staszkówka Jelna, które pokonały AZS UJ Kraków 6:1.

Weronika Araśniewicz, zawodniczka Diamentów w 6 meczach zdobyła aż 8 bramek, co dało jej tytuł Najlepszej Strzelczyni Mistrzostw! Bardzo dobry wynik strzelecki uzyskała również Maja Zielińska, koleżanka Weroniki z drużyny (6 bramek w 7 meczach – przyp. red.).