19 kwietnia 2018

Grali juniorzy

Zwycięstwa z Białymstokiem, porażki z Łodzią - oto najkrótszy bilans ostatnich występów naszej młodzieży.

W Centralnej Lidze Juniorów U-19, najwięcej pracy mieli zawodnicy Legii Warszawa. W środę pojechali do Rzeszowa na zaległe spotkanie z Resovią. W pierwotnym terminie ten mecz został odwołany z powodu powołań zawodników z Łazienkowskiej do młodzieżowych reprezentacji Polski. Do przerwy nasi piłkarze prowadzili 1:0 po bramce Macieja Rosołka. W drugiej połowie kolejne trafienia dołożyli Mateusz Grudziński, Łukasz Łakomy oraz Mikołaj Neuman. Rywale odpowiedzieli tylko golem Jakuba Kądziołki i pojedynek zakończył się zwycięstwem legionistów 4:1. Wynik mógł być wyższy ale Łukasz Zjawiński nie  wykorzystał rzutu karnego. Juniorzy z Łazienkowskiej nie mieli zbyt wiele czasu na odpoczynek, ponieważ w sobotę w Rembertowie czekał już na nich Stomil Olsztyn. Mimo zmęczenia nasza drużyna i z tej rywalizacji wyszła zwycięsko i po bramce Mateusza Grudzińskiego wygrała 1:0. Znakomicie w tej kolejce spisał się także Znicz Pruszków, pokonując na wyjeździe jedną z najsilniejszych ekip w tej lidze – Jagiellonię Białystok 4:1. Po pierwszej połowie był remis. Gola dla gospodarzy zdobył Mateusz Nikołajuk, a pięć minut później z rzutu karnego wyrównał Mateusz Kinast. Ten sam zawodnik po zmianie stron jeszcze dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, a wynik ustalił Franciszek Ratajczyk. Cenny punkt z Kielc przywiozła też stołeczna Polonia. Czarne Koszule bezbramkowo zremisowały z trzecią w tabeli Koroną Kielce. Nie powiodło się Wiśle Płock, która na swoim boisku uległa Progresowi Kraków 0:3. W tabeli prowadzi Legia (55 pkt.), przed Cracovią (45 pkt.), a w pierwszej szóstce (dającej utrzymanie) są jeszcze dwa zespoły z Krakowa: Wisła (42 pkt.) i Progres (40 pkt.). Polonia Warszawa jest dziewiąta (34 pkt,), Znicz jedenasty (29 pkt.), a Wisła Płock szesnasta (9 pkt.).
  W szóstej kolejce Centralnej Ligi Juniorów U-17, z naszych drużyn wygrała tylko Legia. Warszawiacy wygrali na wyjeździe z MOSP-em Białystok 1:0. Jedynego gola w tym meczu już w trzeciej minucie, bezpośrednio z rzutu wolnego strzelił Bartłomiej Ciepiela. Escola Varsovia na wyjeździe mierzyła się z liderem – AKS-em SMS Łódź. Gospodarze niebyli zbyt gościnni i wygrali 3:1. Dwa gole dla łodzian zdobył Jakub Zieliński, a trzeciego Michał Orzechowski. Stołeczny zespół odpowiedział tylko trafieniem Karola Garbacza. Znicz uległ w Pruszkowie ŁKS-owi Łódź 1:2. Łodzianie prowadzili już 2:0 po bramkach Damiana i Piotra Grochowskich. Gospodarze, na dziesięć minut przed końcem złapali kontakt po golu Patryka Jakubczyka, ale nie udało im się wyrównać. W tabeli prowadzi AKS SMS Łódź (16 pkt.), Legia jest czwarta (7 pkt.), Escola piąta (6 pkt.), a Znicz ósmy (2 pkt.).
   W Centralnej Lidze Trampkarzy U-15, w spotkaniu na szczycie, Escola Varsovia pokonała w Białymstoku prowadzącą w tabeli Jagiellonię 4:1. Podopieczni Konrada Dousy byli zdecydowanie lepsi od rywali (co przyznał po meczu nawet trener Jagielloni – Przemysław Papiernik) i wygrali zasłużenie. Pierwsza połowa była jeszcze wyrównana, ale w drugiej  przewaga Escoli była już wyraźna. Warszawiacy szybko zdobyli dwie bramki po stałych fragmentach gry. Dobrze rozegrane rzuty rożne zaowocowały trafieniami Wiktora Żurawskiego i Artemijusa Tutyskinasa. Gospodarze odpowiedzieli ładnym uderzeniem z dystansu Szymona Żabiuka. Po zmianie stron kolejne gole dla warszawiaków strzelili Gracjan Grot oraz Filip Arak. Dobrze spisała się też Polonia wygrywając w Ełku z Roną 3:1. Gole dla Czarnych Koszul zdobyli: Hubert Pośniak, Maksymilian Korczak i Jakub Kisiel, a dla rywali Szymon Dębek. Legia przegrała w Łodzi z drużyną UKS SMS 0:1. W tabeli, po sześciu kolejkach prowadzi Jagiellonia (12 pkt.), przed Escolą i Legią (obie po 10 pkt,), Polonia jest szósta (8 pkt.).