24 maja 2021

IV liga – niewiadoma na płn.zach.

Przed tygodniem awans do spotkań barażowych o III ligę wywalczyła najlepsza drużyna grupy południowo-wschodniej - Pilica Białobrzegi. Po tej kolejce, pierwsze miejsce w grupie centralnej zapewniła sobie już także Ząbkovia Ząbki. W grupie północno-zachodniej nadal toczy się zacięta walka o zwycięstwo, która trwać będzie prawdopodobnie aż do ostatniej kolejki.

W grupie północno-zachodniej wszystkie drużyny z czołówki dopisały sobie po trzy punkty. Liderująca Mławianka wygrała na wyjeździe z Kasztelanem Sierpc… 14:0. Cztery gole dla podopiecznych trenera Macieja Śliwowskiego zdobył Dominik Lemanek, trzy Michał Stryjewski, dwa Gabriel Simon Inserte, a pozostałe: Szymon Masiak, Daniel Czerwiński, Filip Rogalski, Javier Redondo oraz Maciej Rogalski. Druga w tabeli Wisła II Płock na swoim boisku pokonała Hutnika Warszawa 6:0. Pierwsza bramka dla Nafciarzy padła po akcji Briana Galacha, a wynik przed przerwą podwyższył Piotr Pyrdoł. W końcówce pierwszej połowy rzutu karnego dla gospodarzy nie wykorzystał Wojciech Szumilas (strzał zawodnika Wisły obronił Bartosz Koncki). Po zmianie stron kolejne trafienia dołożyli: Galach, Szumilas oraz Aleksander Pawlak i Jan Krawczyk. Huragan Wołomin przegrywał w Łomiankach już 0:2, ale ostatecznie wygrał 5:2. Zwyciężyły też zespoły goniące czołówkę – Świt Staroźreby wygrał z Nadnarwianką Pułtusk 3:0, a MKS Przasnysz z Żyrardowianką 2:0.

W grupie centralnej prowadząca w tabeli Ząbkovia wygrała na swoim boisku z Okęciem Warszawa 3:0. Ekipa z Ząbek od 29. minuty grała w dziesiątkę (po czerwonej kartce dla Piotra Augustyniaka), ale mimo tego zainkasowała komplet punktów. Bramki dla zespołu Piotra Dziewickiego zdobyli Bartosz Osoliński z rzutu karnego, Bartosz Wiśniewski oraz Kevin Przygoda. Niespodziewana porażka na swoim boisku wicelidera – Victorii Sulejówek z Marcovią 1:4, już na trzy kolejki przed końcem sezonu zagwarantowała drużynie z Ząbek pierwsze miejsce w tabeli. W meczu rozegranym w Parku Skaryszewskim, Drukarz Warszawa przegrał z MKS-em Piaseczno 0:2. W pierwszej połowie lekką przewagę mieli gospodarze, ale po zmianie stron do głosu doszli piłkarze z Piaseczna. Podopieczni trenera Arkadiusza Modrzejewskiego ruszyli do ataku i dwukrotnie trafili do siatki. Pierwszego gola strzelił Bartosz Orłowski (wprowadzony do gry za kontuzjowanego Konrada Rudnickiego), a wynik meczu ustalił aktywnie grający na prawej stronie boiska Kamil Matulka.

W grupie południowo-wschodniej liderująca Pilica Białobrzegi podejmowała na swoim boisku rezerwy Pogoni Siedlce. Goście wysoko zawiesili poprzeczkę białobrzeżanom, wzmacniając skład siedmioma zawodnikami z kadry drugoligowca. Mimo tego już w pierwszej połowie Pilica objęła prowadzenie. W 22. minucie, po błędzie siedleckiej defensywy, gola dla gospodarzy strzelił Konrad Paterek. Druga połowa też była bardzo wyrównana. W 75. minucie Pogoń doprowadziła do remisu. W zamieszaniu w polu karnym, do piłki dopadł Krystian Mikołajewski i umieścił ją w siatce. Po chwili padł drugi gol dla gości, lecz sędzia nie uznał trafienia Przemysława Rodaka odgwizdując spalonego. W końcówce o zwycięstwie Pilicy zadecydowała bramka strzelona przez Marcina Bykowskiego i mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:1. Zajmująca drugie miejsce w tabeli – Mazovia Mińsk Mazowiecki wygrała u siebie z Podlasiem Sokołów Podlaski 1:0 po golu Krystiana Przyborowskiego.