14 września 2020

Jeśli młodzież – to Legia!

Legia wygrywa na wszystkich frontach !

W Centralnej Lidze Juniorów U- 18, dzięki znakomitej końcówce Legia Warszawa wygrała w Sopocie z Lechią Gdańsk 2:1. Po samobójczej bramce Łukasza Rytelewskiego gdańszczanie do 83. minuty prowadzili 1:0. Wyrównał Patryk Pierzak, a w ostatniej minucie z rzutu karnego zwycięską bramkę dla legionistów zdobył Wiktor Kamiński. W ostatniej minucie bramkę straciła za to Escola Varsovia, która po trafieniu Oscara Świątkowskiego z … czterdziestu metrów, przegrała na wyjeździe z UKS-em SMS Łódź 0:1.

W Centralnej Lidze Juniorów U-17, Legia Warszawa na boisku LTC w Książenicach wygrała z GKS-em Bełchatów 5:0. Dwa gole w tym spotkaniu strzelił Wiktor Puciłowski a kolejne Szymon Bednarz, Patryk Winiarski oraz Igor Strzałek z rzutu karnego. W derbowym starciu dwóch warszawskich drużyn, Polonia pokonała na swoim boisku Ursus 3:0. Bramki dla Czarnych Koszul zdobyli: Franciszek Antkiewicz, Jan Piasek oraz Jakub Cegiełka. Escola Varsovia przegrała w Białymstoku z Jagiellonią 2:3. Początek meczu należał do gospodarzy, którzy swoją przewagę udokumentowali w 22. minucie golem Aleksego Protaziuka. W końcówce pierwszej połowy do głosu doszli piłkarze ze stolicy. Efektem tego była wyrównująca bramka Bartłomieja Mocha. Gdy zawodnicy Escoli myślami byli już w szatni, tuż przed gwizdkiem na przerwę Jagiellonia trafiła do siatki drugi raz za sprawą Sebastiana Dąbrowskiego. Po zmianie stron przeważali warszawiacy i w 65. minucie Marcel Michalski znów doprowadził do wyrównania. Ostatnie słowo należało jednak do Jagiellonii. Fantastyczny strzał Szymona Żabiuka z rzutu wolnego zapewnił trzy punkty gospodarzom. Znicz Pruszków wygrał na wyjeździe z UKS-em SMS Łódź 3:0. Łodzianie po dwóch zwycięstwach z rzędu (między innymi z Legią Warszawa 1:0) byli faworytem, szczególnie że Znicz dwa ostatnie spotkania przegrał (0:3 z Jagiellonią i 0:4 z Polonią). Mecz zakończył się jednak zdecydowanym zwycięstwem ekipy z Pruszkowa.

W najciekawszym meczu Centralnej Ligi Juniorów U-15, Legia Warszawa wygrała na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 2:0. Przed tym meczem obie drużyny miały na koncie komplet zwycięstw. Spotkanie toczyło się w szybkim tempie i obfitowało w wiele sytuacji podbramkowych. W 20. minucie kontuzji doznał bramkarz białostoczan Miłosz Piekutowski, którego zastąpił Jakub Suchocki. Pięć minut później legioniści objęli prowadzenie. Po zagraniu Oliwiera Olewińskiego do siatki trafił Tomasz Rojkowski. Tuż przed przerwą ten sam zawodnik zdobył także drugiego gola. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła na głowę Rafała Boczonia, a do bramki skierował ją ponownie Tomasz Rojkowski. Escola Varsovia pokonała na swoim boisku UKS SMS Łódź 3:0. W pierwszej połowie dwie bramki dla ekipy z Tarchomina zdobył Mateusz Paszkiel, a po zmianie stron wynik ustalił Oliwier Myszkowski. Polonia Warszawa wygrała u siebie z Widzewem Łódź 2:1. Prowadzenie dla Czarnych Koszul w 6. minucie uzyskał Nikita Vasin, a wynik podwyższył Paweł Kosmalski. Widzewiacy odpowiedzieli w drugiej połowie trafieniem Krzysztofa Supery. Zdecydowane zwycięstwo odniósł także Znicz Pruszków. Podopieczni trenera Jarosława Sawickiego wygrali na swoim boisku z Olimpią Elbląg 4:1. Ekipa z Pruszkowa już po kwadransie prowadziła 3:0 po trafieniach: Stanisława Tomczaka, Sebastiana Waszczuka oraz Karola Goszczyńskiego. Czwarty raz bramkarza rywali pokonał Antoni Banaszek. Honorową bramkę dla Olimpii zdobył Maciej Tobojka.