17 czerwca 2017

Juniorzy młodsi Polonii bez finału MP

Juniorzy młodsi Polonii nie sprostali dobrze grającym rówieśnikom z Poznania i przegrali z Lechem dwumeczową rywalizację w kategorii rocznika 2000.

Jedyna bramka w pierwszym meczu w wielkopolskim Popowie padła po błędzie stołecznej defensywy. Niepotrzebna strata przy wyprowadzaniu piłki z własnego pola karnego zaowocowała szybką akcją poznaniaków zakończoną celnym strzałem Filipa Marchwińskiego. Trzeba jednak obiektywnie przyznać że gospodarze w przekroju całego meczu grali lepiej i stwarzali sobie dużo więcej sytuacji od naszego zespołu.

Rewanżowe spotkanie u siebie młodzi piłkarze z Konwiktorskiej co prawda wygrali, po dogrywce, z Lechem Poznań 2:1, ale dzięki bramce zdobytej na wyjeździe to poznaniacy awansowali do finału.
  Drugi mecz wyglądał już zupełnie inaczej. Czarne Koszule dominowały, ale mimo wielu sytuacji jakie mieli w pierwszej połowie Michael Ameyaw i Daniel Pik, czy po przerwie Szymon Boruń oraz Kacper Łoś, niemal do końca utrzymywał się bezbramkowy remis. Aż wreszcie na dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego Szymon Boruń mocnym strzałem pod poprzeczkę wyrównał wynik dwumeczu i doprowadził do dogrywki. Niestety w 103. minucie Sebastian Jarosz zdobył bramkę dla Lecha i mimo pogoni warszawiaków i trafieniu Daniela Pika na 2:1, na więcej nie starczyło już czasu. Po meczu schodzących do szatni młodych polonistów żegnały zasłużone brawa prawie pół tysięcznej publiczności.

A o prymat w kraju Lech Poznań (dla którego będzie to czwarty z rzędu finał w tej kategorii wiekowej) zmierzy się z Ruchem Chorzów.
MKS Polonia Warszawa: Filip Majchrowicz – Kuba Wardzyński, Jan Kalinowski, Kacper Łoś, Mariusz Zalewski (71 Łukasz Hebda) – Daniel Pik, Eryk Galara (79 Mikołaj Kwiatkowski), Bartłomiej Grzybowski (41 Mikołaj Czaplicki), Michael Ameyaw (108 Wiktor Nozderka), Bartosz Wiśniewski (55 Piotr Garbaczewski) – Szymon Boruń.