27 października 2020

Młodsi zgodnie z planem

W Centralnej Lidze Juniorów U-18 mecze Arki Gdynia z Escolą Varsovia oraz Lecha Poznań z Legią Warszawa zostały przełożone. Zgodnie z planem rozegrano spotkania w CLJ U-17 oraz U-15. Do zakończenia pierwszej rundy zostały jeszcze trzy kolejki.

W Centralnej Lidze Juniorów U-17 prowadząca w tabeli Polonia Warszawa wygrała przy Konwiktorskiej ze Zniczem Pruszków 7:1. Trzy bramki dla Czarnych Koszul strzelił Hubert Pilarz, a kolejne Wojtek Chojczak, Dawid Łącki, Jakub Cegiełka oraz Mateusz Majbański. Dla Znicza trafił Paweł Pulkowski. Drugie derbowe starcie naszych drużyn rozegrano na jednym z boisk LTC w Książenicach. Legia Warszawa już po pierwszej połowie prowadziła z Escolą Varsovia 4:0. Dwa gole dla legionistów zdobył wracający do zespołu po kontuzji Fryderyk Janaszek, a trzeciego także rekonwalescent – Tomasz Okulicki. W 40. minucie rzut karny wywalczył i wykorzystał Igor Strzałek. Po zmianie stron, mimo jeszcze kilku okazji podbramkowych wynik nie uległ już zmianie. Ursus Warszawa zremisował w Białymstoku z Jagiellonią 1:1. Podopiecznym trenera Arkadiusza Szulca niewiele zabrakło do zwycięstwa. Gola dla Traktorków zdobył Bartłomiej Ponikowski, ale gospodarzom w końcówce także udało się trafić do siatki. W 88. minucie wyrównał Adrian Podczarski. Polonia o punkt wyprzedza w tabeli SMS Łódź, trzecia jest Legia, która traci do lidera cztery punkty.

W Centralnej Lidze Juniorów U-15 Legia Warszawa pokonała w Książenicach UKS SMS Łódź 6:0. W pierwszej połowie dwa razy do siatki trafił Mateusz Sitek. Tuż po zmianie stron w ciągu trzech minut kolejne dwa gole dołożył Piotr Zieliński. Od 60. minuty legioniści grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Tomasza Rojkowskiego, ale nadal przeważali i zdobyli jeszcze dwie bramki. Najpierw trafił Oliwier Olewiński, a wynik ustalił Jakub Kowalski. Bardzo dobrze spisał się również Znicz Pruszków, który wygrał u siebie z Widzewem Łódź 5:1. Podopiecznych trenera Jarosława Sawickiego nie zdeprymowała szybko stracona bramka i po kwadransie prowadzili już 3:1, po dwóch trafieniach Michała Podpory i golu Dominika Buli. W drugiej połowie bramkarza Widzewa pokonali jeszcze Kacper Cuprzyński oraz Kacper Rogoziński. Polonia Warszawa przegrała na swoim boisku z Jagiellonią Białystok 0:2. W 25. minucie po zagraniu Jakuba Trzcińskiego pierwszego gola dla ekipy z Podlasia zdobył Bartosz Mazurek. Po zmianie stron w polu karnym Polonii sfaulowany został Olaf Pawelczyk, a jedenastkę wykorzystał Szymon Stypułkowski. Mecz Escola Varsovia – Olimpia Elbląg odbędzie się 3 listopada. W tabeli Legia ma 7 punktów przewagi nad Escolą i Jagiellonią.