11 czerwca 2018

W CLT – Escola gra o finał !

Rozgrywki Centralnej Ligi Trampkarzy U-15 zostały w tym sezonie zdominowane przez nasze drużyny. W pierwszej czwórce tabeli znalazły się trzy warszawskie zespoły.

Najlepsza w rywalizacji rocznika 2003 okazała się Escola Varsovia, drugie miejsce zajęła Legia, a tuż za podium uplasowała się Polonia. W ostatnim tygodniu trampkarze grający na szczeblu centralnym zakończyli sezon. W środę na bocznym boisku przy Łazienkowskiej Legia pokonała Polonię 2:0. Dwie bramki w tym pojedynku (obie głową) zdobył Szymon Włodarczyk. Najpierw asystował mu Jakub Kwiatkowski, a następnie Kacper Imiołek. Legioniści przed ostatnią kolejką tracili punkt do przewodzącej Escoli. Zamykające sezon spotkania nasze drużyny grały na wyjazdach. W samo południe, po bardzo zaciętym meczu Legia pokonała w Ełku Ronę 5:4 i na chwilę została liderem. Bramki dla warszawiaków strzelali Kajetan Staniszewski (trzy), Marcel Myszka oraz Jakub Kwiatkowski. O szesnastej na boisko w Elblągu wybiegła Escola. Pojedynek z Olimpią rozpoczął się lepiej dla gospodarzy, którzy w 20. minucie objęli prowadzenie po uderzeniu z dystansu Jakuba Szpakowskiego. Dziesięć minut później strzałem w krótki róg elbląskiego bramkarza zaskoczył Franciszek Polowiec i było 1:1. Jeszcze przed przerwą warszawiacy wyszli na prowadzenie. Dobrze wykonany rzut rożny zaowocował trafieniem Artemijusa Tutyskinasa. Druga połowa tego pojedynku toczyła się już pod dyktando naszych piłkarzy. W ciągu niecałych dwudziestu minut podopieczni trenera Konrada Dousy zdobyli kolejne cztery gole udowadniając, że są najmocniejsi w swojej grupie. Na listę strzelców wpisali się jeszcze Bartłomiej Smolarczyk, Mateusz Szmyd, Patryk Romanowski oraz Gracjan Grot i zespół z Tarchomina wygrał 6:1. Bardzo dobrze sezon zakończyła też Polonia Warszawa. Czarne Koszule pokonały na wyjeździe Jagiellonię Białystok 3:2, mimo że do przerwy przegrywały 0:2. Gole dla gospodarzy w pierwszej połowie strzelali Jędrzej Stypułkowski i Paweł Gryka. Po zmianie stron skuteczni byli już tylko młodzi zawodnicy z Konwiktorskiej. Kontaktową bramkę zdobył Jakub Wyszkowski, a kolejne dwa trafienia były dziełem Olafa Bartkiewicza. Czołówka tabeli po rundzie wiosennej wygląda następująco: 1. Escola (32 pkt.); 2. Legia (31 pkt.); 3. Jagiellonia (26 pkt.); 4. Polonia (25 pkt.). Escola Varsovia w półfinałowych meczach o mistrzostwo Polski U-15 zmierzy się teraz z Wisłą Kraków (drugą parę tworzą Pogoń Szczecin i Zagłębie Lubin)